Blog

Nowości, promocje i przydatne wskazówki.

Czy na pożyczaniu da się zarobić?

Pożyczki, szczególnie chwilówki, kojarzą nam się raczej z wysokimi kosztami oprocentowania, a nie możliwością zarobku. Jednak posiadając już niewielką kwotę środków łatwo możesz stać się także pożyczkodawcą. Wszystko za sprawą portali umożliwiających społecznościowe pożyczanie pieniędzy.

 

Poznaj social (peer-to-peer) lending

Pożyczki społecznościowe (znane szerzej jako social lending lub peer-to-peer (P2P) lending) zawierane są pomiędzy użytkownikami portalu internetowego. W jego ramach część użytkowników występuje w roli dawców kapitału (pożyczkodawców), część natomiast w formie pożyczkobiorców. Ci pierwsi liczą na zysk z odsetek, Ci drudzy natomiast na atrakcyjniejsze oprocentowanie niż w przypadku chwilówek oraz relatywnie łatwiejsze pozyskanie pieniędzy niż w przypadku umowy z bankiem.

W Polsce funkcjonuje obecnie kilka dużych portali social lendingu, których użytkownicy przechodzą weryfikację (przelew drobnej kwoty z konta bankowego, skan dowodu osobistego) i w celu budowy swojego „ratingu” (zaufania) dodają dodatkowe informacje (skany rachunków, dane o zarobkach, itd.). Zabezpieczeniem pożyczkodawcy są również opinie na temat pożyczkobiorcy wystawiane przez innych użytkowników.

Z social lendingu korzystają osoby, które posiadają niską notę zaufania kredytowego w bankach, sporo innych kredytów i wiedzą, że mogą nie uzyskać pożyczki w banku lub po prostu nie lubią skomplikowanych formalności.

Ile możesz zarobić dzięki takiej formie pożyczania?

Umowa pożyczkowa w social lendingu zawierana jest dzięki porozumieniu obu stron. Pożyczkobiorca wystawia ogłoszenie, w którym informuje ile środków chce pożyczyć, na jaki okres oraz przy jakim oprocentowaniu, a potencjalni pożyczkodawcy mogą składać oferty – zarówno częściowe (na odsetek kwoty) lub na całość również negocjując wysokość oprocentowania oraz form wypłacanych rat.

W uśrednieniu inwestycje w social lending mogą przynieść zysk rzędu od 15% do 25% w skali roku, co jest zdecydowanie korzystniejszą ofertą niż lokata i konta oszczędnościowe, a w wielu przypadkach gwarantuje większą stopę zwrotu niż powierzenie środków funduszom inwestycyjnym.

Puść oczko w stronę promocji

Kupuj. Polecaj. Zarabiaj.

Dostępność
Zakupy w niższej cenie
bez czekania na promocję
Dodatkowe rabaty
Powiadomimy Cię
o dodatkowych rabatach
Premia za polecenie znajomym
Za polecenie nas znajomym
otrzymasz 20zł