Blog

Nowości, promocje i przydatne wskazówki.

Domowe sposoby na przeziębienie

Jesień to czas wzmożonych zachorowań na przeziębienie i grypę.  Czasami powodem są zbyt lekkie ubrania – przecież ciągle świeci słońce, więc na pewno jest ciepło – tak myśli bardzo dużo osób. Co zrobić kiedy już zachorujemy? Podpowiadamy kilka domowych sposobów na walkę z przeziębieniem.

 

Gorąca herbata i koc to podstawa

Organizm, który walczy z przeziębieniem powinien się wygrzać, dlatego jeżeli czujesz, że „coś Cię łapie” wskakuj pod koc lub kołdrę z ciepła herbatą. Idealnie będzie, jeżeli do herbaty dodany zostanie miód lub na przykład syrop z aronii lub malin, zawierających dużo witaminy C. Dobrym sposobem na rozgrzanie się jest również rosół, który od dawna był podstawowym lekarstwem naszych babć.

 

Galeria Herbat / Edumed / Magiczne Indie

 

Dostarczaj witaminę C

Witamina C poprawia odporność organizmu, dlatego warto ją przyjmować podczas przeziębienia. Jest ona zawarta w wielu owocach, jednak można przyjmować ją również w formie pastylek lub sproszkowanej (kwas askorbinowy można dodawać do wody lub herbaty).  Należy jednak pamiętać aby nie przesadzać z jej dawką, kilka owoców i 1-2 tabletki dziennie w zupełności wystarczą.

 

Cosdlazdrowia.pl / BionaturalFit

 

Odpoczywaj

Przeziębienie osłabia nasz organizm, więc nie powinniśmy się przemęczać. Najlepszą metodą walki z przeziębieniem jest odpoczynek. Warto również  stosować mleko z miodem oraz inhalacje na bazie naturalnych olejków, które pomogą nam z zatkanym nosem. Jeżeli więc męczy Cię przeziębienie, nie zabieraj się za sprzątanie domu czy remont. Leż w łóżku, zrób kilka drzemek w ciągu dnia i nie zapominaj o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Zregenerowany, będziesz miał więcej siły na walkę z przeziębieniem i ominie Cię wizyta u lekarza.

Puść oczko w stronę promocji

Kupuj. Polecaj. Zarabiaj.

Dostępność
Zakupy w niższej cenie
bez czekania na promocję
Dodatkowe rabaty
Powiadomimy Cię
o dodatkowych rabatach
Premia za polecenie znajomym
Za polecenie nas znajomym
otrzymasz 20zł