Blog

Nowości, promocje i przydatne wskazówki.

Gry planszowe, które musisz znać

Gry planszowe w ostatnich latach przeżywają swój wielki comeback. Niegdyś planszówki kojarzyły się jedynie z rozrywką dla dzieci, jednak w ostatnich czasach zyskują one popularność wśród dorosłych. Gry planszowe są nie tylko ciekawe i wciągające, ale przede wszystkim zapewniają dobrą zabawę w gronie znajomych.

 

Taboo i 5 sekund

Nie bez powodu te dwie gry zostały wymienione razem. Są to doskonałe propozycje na spotkanie ze znajomymi. Taboo polega na odgadnięciu słowa, które wylosował nasz partner. Niestety posiada on listę wyrazów, których nie może użyć opisując dane słowo klucz. Każda grupa ma minutę na odgadnięcie jak największej liczby haseł. Liczy się tu znajomość dużej ilości słów oraz umiejętność tłumaczenia. W grę może grać od 4 do niezliczonej grupy osób. 5 sekund, to gra, w której ważna jest  szybkość i spryt. Gracz w ciągu 5 sekund musi odpowiedzieć na pytanie, które zazwyczaj zaczyna się od słów „wymień 3….” I mogą to być rzeczy, zwierzęta czy czynności. Gra z pozoru wydaje się łatwa, jednak presja czasu sprawia, że nawet najprostsze pytanie może sprawić graczowi nie lada kłopot.

 

Empik / Smyk

 

Odrobina PRL-u i handlarzy

Gry takie jak Pan tu nie stał lub Bankrut pozwalają nam przenieść się do czasów PRL-u, gdzie niezmiernie istotnym atutem obywatela było targowanie się. W Pan tu nie stał, przydaje się logiczne myślenie oraz spryt, natomiast w przypadku Bankruta trzeba mieć umiejętności handlowania się. Każdy gracz otrzymuje odpowiednią ilość kart, na której znajdują się poszczególne produkty. Gracze wymieniają się nimi między sobą. Celem jest zdobycie jak największej ilości produktów z jednego gatunku. Gra wciąga już od pierwszej rozgrywki, a jeżeli graczy jest dużo, możecie poczuć się jak na prawdziwym targowisku!

 

Allegro / Egmont.pl

 

Droga rozrywka?

Do popularnych gier planszowych możemy zaliczyć: No co tam, Karty Dżentelmenów, Ego, Dobble, Gierki Małżeńskie czy DixIt!. Posiadanie kolekcji gier planszowych nie jest jednak tanie. Biorąc udział w programie cashback PoZnajomości, możesz zaoszczędzić kupując gry. Wystarczy wejść na stronę poznajomosci.pl, wybrać interesujący sklep i dokonać zakupu. Dzięki temu programowi, możesz uzyskać zwrot części wydanych pieniędzy. A za te pieniądze, możesz kupić następną grę, która urozmaici Twoją kolekcję.

Puść oczko w stronę promocji

Kupuj. Polecaj. Zarabiaj.

Dostępność
Zakupy w niższej cenie
bez czekania na promocję
Dodatkowe rabaty
Powiadomimy Cię
o dodatkowych rabatach
Premia za polecenie znajomym
Za polecenie nas znajomym
otrzymasz 20zł