Blog

Nowości, promocje i przydatne wskazówki.

Jak nauczyć się oszczędzania? – 5 najlepszych sposobów

Oszczędzanie – temat niezwykle trudny dla wielu z nas. Chyba każdy próbował swoich sił w oszczędzaniu, lecz po bardzo krótkim czasie okazywało się to wręcz niemożliwe do wykonania. Świnka skarbonka, podkonto w banku lub chowanie pieniędzy do skarpetki. Wszystko wypróbowane, jednak oszczędności jak nie było tak nie ma. Podpowiadamy 5 skutecznych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy.

 

Ustal na co wydajesz

Głównym błędem wielu z nas jest to, że nie liczymy ile pieniędzy wydajemy w ciągu miesiąca. Bezmyślnie opłacamy rachunki i robimy zakupy. Warto więc zrobić sobie dokładny plan na co oraz ile wydajemy. Dzięki temu, łatwiej będzie coś odłożyć już na początku miesiąca. Żeby uzyskać lepsze efekty oszczędzania, warto trochę ograniczyć wydatki na przyjemności lub więcej czasu poświęcić na bardziej oszczędne zakupy (o zakupach opowiemy w kolejnym punkcie). Rozpisanie wszystkich miesięcznych wydatków pozwala zaoszczędzić więcej. Wiedząc dokładnie ile pieniędzy miesięcznie potrzebujesz oraz ile chcesz wydać na przyjemności, możesz łatwiej zaplanować ile w danym miesiącu odłożyć na tak zwaną czarną godzinę.

Zakupy tylko z kartką

Supermarkety i zwykłe osiedlowe sklepiki mają swoją politykę, która skierowana jest na zachęcenie konsumenta to zakupów. Aby ograniczyć impulsywne kupowanie rzeczy, których tak właściwie nie potrzebujesz, na zakupy chodź z listą. Dzięki temu, ze sklepu wyjdziesz tylko z potrzebnymi zakupami. Unikaj też koszy z atrakcyjnymi produktami i kilka razy zastanów się czy naprawdę potrzebujesz dany produkt.

Stwórz subkonto

Banki dają nam wiele możliwości łatwego oszczędzania. Sprawdź jaką ofertę ma dla Ciebie Twój bank i załóż subkonto, na które przelewaj co miesiąc pewną kwotę – jej wysokości będzie ustalana po rozpisaniu na co, ile pieniędzy potrzebujesz. Warto też nałożyć sobie limity lub blokady, które pozwalają tylko na jedną wypłatę w miesiącu i to tylko do pewnej kwoty.

Szukaj tańszych możliwości

Masz samochód, ale jest środek lata? Do pracy możesz pojechać również rowerem. W deszczowy dzień dobrym zamiennikiem będzie autobus. Zamiast zjeść na mieście, przygotuj obiad w domu – możesz ugotować od razu na dwa dni. Szukanie tańszych rozwiązań w każdym aspekcie życia pomaga w oszczędzaniu, co odczujesz już w pierwszym miesiącu.

Korzystaj z programów cashback, zniżek i kuponów

Istnieje wiele programów lojalnościowych, które pozwalają na tańsze robienie zakupów. Zamiast wyrzucać otrzymane bony – korzystaj z nich. Kupuj na promocjach. Korzystaj z programów cashback, takich jak poznajomosci.pl aby otrzymać zwrot pieniędzy za zakupy. Takie działanie podczas zakupów może przynieść bardzo dobre korzyści pod koniec miesiąca. Spróbuj sam i sprawdź, że czasem warto poświęcić więcej czasu na zakupy, jednak tylko te przemyślane i rozsądne.

Puść oczko w stronę promocji

Kupuj. Polecaj. Zarabiaj.

Dostępność
Zakupy w niższej cenie
bez czekania na promocję
Dodatkowe rabaty
Powiadomimy Cię
o dodatkowych rabatach
Premia za polecenie znajomym
Za polecenie nas znajomym
otrzymasz 20zł