Blog

Nowości, promocje i przydatne wskazówki.

Jak oszczędzać na zakupach w internecie?

Mit sugerujący, że zakupy w internecie są droższe od tych w sklepach stacjonarnych już dawno upadł – klient nie płaci „za wygodę”, ale może w krótkim czasie porównać większą ilość ofert i znaleźć o wiele lepsze ceny niż podczas tradycyjnych zakupów. Jak się jednak okazuje, kupować można jeszcze taniej.

 

Przede wszystkim koszty wysyłki

Wyobraź sobie, że w danym roku kupiłeś 10 rzeczy przez internet. Za wysyłkę każdej zapłaciłeś 20 złotych, czyli łącznie w skali roku wydałeś 200 złotych. A co w przypadku, gdyby wspomnianych transakcji było 50 lub 100? Wydatek ten można jednak mocno ograniczyć lub zminimalizować go praktycznie do zera. W jaki sposób?

Po pierwsze warto porównać oferty kilku sklepów. Może się bowiem okazać, że w jednym produkt będzie trochę droższy, opcje przesyłki i ich wartości jednak o wiele korzystniejsze. Bardzo często sklepy internetowe oferują również darmową dostawę od pewnej kwoty (na przykład od 200 złotych) – w takim wypadku większe zakupy warto zaplanować z wyprzedzeniem lub dowiedzieć się, czy ktoś z najbliższego otoczenia nie chciałbym dokonać zakupu w tym samym miejscu.

Rabaty, promocje i wyprzedaże

W porównaniu ze sklepami stacjonarnymi, w internetowych punktach sprzedaży o wiele łatwiej jest śledzić informacje o promocjach. Konta, aplikacje, powiadomienia mailowe pozwalają trzymać rękę na pulsie i korzystać z przecen wynoszących nawet kilkadziesiąt procent.

Czasami rabat może być na tyle korzystny, że warto wstrzymać się z decyzją zakupową – szczególnie jeżeli wiemy, że wkrótce rozpocznie się sezon wyprzedaży (na przykład noworocznych lub poświątecznych).

Liczący na promocje konsument powinien również śledzić profile swoich ulubionych marek i sklepów w mediach społecznościowych lub posiadać karty rabatowe, dzięki czemu zawsze będzie wiedział o najnowszych promocjach.

Programy partnerskie oraz afiliacyjne

Świetnym sposobem na realne zmniejszenie kosztów swoich własnych zakupów lub nawet na zarabianie w Internecie będzie udział w programach partnerskich sklepów internetowych lub konkretnych marek. Przykładowo polecając znajomym zakupy w konkretnym sklepie odzieżowym sami możemy odebrać zniżki na kolejne zakupy.

Zniżki i punkty rabatowe to jednak nie wszystko – wiele programów oferuje również realną gotówkę. Jako przykład niech posłużą banki komercyjne, które oferują od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za „przyprowadzenie” nowego klienta.

Wszystkie promocje w jednym miejscu?

Dokonując zakupów przez PoZnajomości możesz natomiast stale korzystać z rabatów w sklepach internetowych, otrzymywać zwroty z zakupów oraz zarabiać dzięki systemowi poleceń.

Puść oczko w stronę promocji

Kupuj. Polecaj. Zarabiaj.

Dostępność
Zakupy w niższej cenie
bez czekania na promocję
Dodatkowe rabaty
Powiadomimy Cię
o dodatkowych rabatach
Premia za polecenie znajomym
Za polecenie nas znajomym
otrzymasz 20zł