Blog

Nowości, promocje i przydatne wskazówki.

Odchudź twarz latem delikatnym makijażem

Profesjonalni makijażyści potrafią zrobić naprawdę wiele z dowolną twarzą – zmieniając optycznie jej rysy, kształt nosa, szczęki, czy też mocno ją wysmuklić. Jeżeli w trakcie wakacyjnych miesięcy chcesz odchudzić swoją twarz, nie nakładając przy tym ogromnej ilości makijażu, skorzystaj z naszych kilku świetnie sprawdzających się porad.

 

Odpowiedni podkład i brązer wystarczy do modelowania twarzy

Pierwszy krok to oczywiście nałożenie podkładu dla ujednolicenia cery. Powinien zostać rozprowadzony równomiernie na całą powierzchnię twarzy, przy użyciu ręki lub pędzla. Kolejny krok to zmatowienie całości skóry twarzy przy użyciu pudru, dla uzyskania lepszego krycia.

Po przygotowaniu „podstawy” można przejść do konturowania twarzy, czyli jej modelowania według własnego uznania oraz w celu ukrywania pewnych niedoskonałości. Najlepiej sprawdzą się brązery – osoby posiadające jasne włosy powinny wybrać zimniejsze karnacje, natomiast te o ciemniejszych włosach postawić na odcienie cieplejsze.

Do konturowania i nakładania brązera wykorzystać najlepiej mniejszy pędzel, co ułatwia przebieg całego procesu. Najłatwiejszym sposobem na optyczne wyszczuplenie twarzy jest podkreślenie lub uwidocznienie kości policzkowych – w tym celu kontury należy rysować tuż pod podstawą kości. Zaczynając od ucha i przesuwając się małymi ruchami nanosi się brązer kierując się w kierunku skroni. Kosmetyk powinien być nakładany mniej więcej do połowy policzka, dzięki temu uda się uzyskać najlepsze efekty.

Efekt „ścieśnienia” twarzy – jak go osiągnąć?

Po wyeksponowaniu kości policzkowych, przyszedł czas na zwężenie twarzy, tak aby optycznie wydawała się mniejsza. Ten sam brązer nanosi się więc w okolice skroni kierując się w kierunku środka czoła, delikatnie zahaczając o linię włosów. Dla zachowania odpowiednich proporcji istotne jest zwężenie linii brody. Pędzel z brązerem przeciąga się po kości szczęki od strony ucha w kierunku podbródka.

Sięgając po mniejszy pędzelek warto „zwęzić” również nos, nakładając brązer na boczne jego płatki lub te części, z których nie jesteśmy zadowolone. Odpowiednio nałożony kosmetyk pozwoli wysmuklić nos i uzyskać naturalny efekt.

 

Sephora / Douglas

 

Dobieraj bronzery do koloru swojej karnacji

Aby finalny efekt nie był przerysowany i zachował delikatność, konieczne jest dobieranie brązerów jedynie delikatnie ciemniejszych od koloru karnacji. Jeżeli w sklepach stacjonarnych nie jesteś w stanie znaleźć odpowiedniego produktu skorzystaj z usług portalu PoZnajomości, dzięki któremu możesz sprawdzić oferty szeregu drogerii internetowych i jednocześnie oszczędzić do kilkudziesięciu złotych na swoich zakupach.

PoZnajomości działa na zasadzie programu cashback. Po opłaceniu rachunku część środków wraca na Twoje konto, a Ty możesz cieszyć się realnymi oszczędnościami!

Puść oczko w stronę promocji

Kupuj. Polecaj. Zarabiaj.

Dostępność
Zakupy w niższej cenie
bez czekania na promocję
Dodatkowe rabaty
Powiadomimy Cię
o dodatkowych rabatach
Premia za polecenie znajomym
Za polecenie nas znajomym
otrzymasz 20zł