Blog

Nowości, promocje i przydatne wskazówki.

Opalaj się zdrowo – 5 zasad

Wyjeżdżając na urlop, każdy z nas marzy o powrocie z piękną opalenizną, która z daleka krzyczy, że wróciliśmy z zasłużonego wypoczynku. Opalenizna jest jednak równie pożądana co szkodliwa dla zdrowia skóry. Właśnie dlatego warto zadbać o podstawowe zasady opalania, które nie pozwolą promieniom słonecznym nadwyrężyć kondycji Twojego ciała.

 

Po pierwsze – odpowiedni krem do opalania

Krem z zeszłego roku? Prosto do kosza! Pojemnik po otwarciu i czekaniu cierpliwie w szafce przez cały rok stracił swoje ochronne działanie i nie będzie skutecznie blokował szkodliwego wpływu promieniowania UV. Wybierając nowy krem z filtrem, warto dobrać go do typu skóry – jeżeli posiadasz jasną karnację, powinieneś zastosować kosmetyk z faktorem SPF 50, natomiast osoby niemające większego problemu z poparzeniami słonecznymi mogą zaczynać opalanie od SPF 30, schodząc następnie na kremy z niższym faktorem.

Błędem jest również sama technika nakładania kremu. Powinno następować nawet do 30 minut przed ekspozycją na słońce, po każdym wyjściu z wody (jeżeli opalasz się na plaży) oraz co 2 godziny od ostatniej aplikacji

Po drugie – czas Twoim sprzymierzeńcem

Chociaż w tych godzinach na plażach przebywamy najchętniej, to są one najmniej korzystne dla naszej skóry. Mowa o okresie pomiędzy 11:00 i 15:00, kiedy promieniowanie UV jest najsilniejsze, a co za tym idzie eskpozycja na słońce najbardziej szkodliwa.

Jeżeli w tych godzinach rzeczywiście nie możesz oprzeć się pokusie słonecznej kąpieli zadbaj przynajmniej o ochronę głowy. Najlepsze będą czapki, które zakrywają również kark i uszy!

Po trzecie – słyszałeś o fotouczuleniu?

Może się okazać, że do opalania przygotujesz się wzorcowo, a Twoja skóra i tak będzie mocno zaczerwieniona. Jak się okazuje, to, co jemy i pijemy w ciągu dnia może działać fotouczulająco. W związku z tym warto unikać selera, melisy, dziurawca oraz części leków antydepresyjnych, jeżeli mamy zamiar spędzić cały dzień na plaży.

Po czwarte – woda to Twoje paliwo

Chociaż woda nie kojarzy nam się bezpośrednio z opalaniem, to nasze ciało składa się z niej w przytłaczającej większości. Odwodnienie grozi więc nie tylko udarem słonecznym, ale również przesuszeniem skóry i o wiele silniejszymi poparzeniami!

Po piąte – zadbaj o skórę po opalaniu

Aby umożliwić naskórkowi regenerację oraz uchronić się przed schodzącymi płatami skóry warto wyposażyć się w preparaty posiadające aloes, mentol, witaminy A oraz E, czy też pantenol. Skóra dzięki temu zostanie nawilżona i będzie ładniej wyglądać.

Kup dobre i sprawdzone kremy w niskich cenach

Cały zestaw kremów do i po opalaniu dla całej rodziny może być sporym wydatkiem. Kupując przez Internet, możesz jednak odzyskać sporą część poniesionych wydatków dzięki usłudze cashback portalu PoZnajomości. 700 marek w jednym miejscu, w tym ogromna liczba drogerii i sklepów kosmetycznych czeka właśnie na Ciebie!

Puść oczko w stronę promocji

Kupuj. Polecaj. Zarabiaj.

Dostępność
Zakupy w niższej cenie
bez czekania na promocję
Dodatkowe rabaty
Powiadomimy Cię
o dodatkowych rabatach
Premia za polecenie znajomym
Za polecenie nas znajomym
otrzymasz 20zł