Blog

Nowości, promocje i przydatne wskazówki.

Twoje auto jest gotowe na zimę?

Zima coraz bliżej, a to oznacza, że należy się do niej odpowiednio przygotować. Zaczynamy więc wyciągać z dna szafy swetry i zimowe kurtki. Ale przed zbliżającą się zimą nie wystarczy tylko przygotować naszej garderoby. Musimy też zadbać o nasz samochód, aby jazda była bezpieczna i przyjemna. Przygotowaliśmy więc listę czynności, które każdy właściciel samochodu powinien zrobić przed zbliżającą się zimą.

 

Po pierwsze: pamiętaj o oponach

Jeżeli nie chcesz, aby zaskoczyła Cię zima, zajmij się wymianą opon już teraz. Moment rozpoczynającej się jesieni wydaje się być odpowiedni, tym bardziej że pogoda jest zmienna i coraz częściej występują opady deszczu, przez które jezdnia jest bardziej śliska, co sprawia, że łatwiej wpaść w poślizg (spadające liście w połączeniu z deszczem mają działanie podobne do skórki od banana leżącej na chodniku). Wymiana opon w odpowiednim czasie sprawi, że nie będziesz musieć się tym martwić w momencie, kiedy będzie to najbardziej konieczne.

 

Tirendo / Norauto

 

Po drugie: zrób przegląd wszystkich płynów

Płyny, które znajdują się w naszym samochodzie posiadają różne właściwości i jedne nadają się na okres zimowy – a inne niestety nie. Szczególnie ważne jest to w przypadku płynu do spryskiwaczy, który specjalnie produkowany jest w dwóch wersjach – letniej i zimowej. Ta zimowa zawiera w swoim składzie alkohol, co daje nam gwarancję tego, że płyn nie zamarznie ani w pojemniku, ani na szybie. Co więcej, płyn do spryskiwaczy jest niezwykle potrzebny zimą, gdyż o wiele więcej zabrudzeń pojawia się na szybie samochodu właśnie podczas tej pory roku.

 

Motoautko / iParts.pl

 

Po trzecie: sprawdź akumulator i alternator

Te dwa urządzenia warto sprawdzić przed zimą. Można dokonać tego w serwisie samochodowym, gdzie specjalista sprawdzi sprawność baterii i oszacuje jak zachowa się ona podczas dużych mrozów. Jeżeli wynik badania okaże się negatywny, warto zastanowić się nad wymianą jednego z tych elementów.

Po czwarte: zadbaj o wnętrze

Zima kojarzy się z pluchą i śniegiem. Jeżeli chcesz zadbać o czystość we wnętrzu swojego auta, wymień wycieraczki na gumowe. Nie będą one wciągać w siebie wody,  oraz łatwiej je wyczyścić niż typowe dywaniki, których używamy w okresie letnim. Dodatkowo, zainwestuj w odświeżacz powietrza, który zniweluje zapach samochodowego ogrzewania.

 

SamochodoweKosmetyki.pl / Gliptone – Zestaw do pielęgnacji czarnej skóry / Autobrite – Płyn do mycia szyb

 

Po piąte: szerokiej drogi

Twoje auto jest bezpieczne i gotowe do jazdy. Podróżowanie zimą nie należy do najłatwiejszych, dlatego przygotowaniem auta do zimy należy zająć się odpowiednie wcześnie. Poprawi to komfort jazdy, ale przede wszystkim zadba o bezpieczeństwo Twoje oraz Twoich bliskich.

Puść oczko w stronę promocji

Kupuj. Polecaj. Zarabiaj.

Dostępność
Zakupy w niższej cenie
bez czekania na promocję
Dodatkowe rabaty
Powiadomimy Cię
o dodatkowych rabatach
Premia za polecenie znajomym
Za polecenie nas znajomym
otrzymasz 20zł